X
GO

Kujtohet beteja e Çabratit

 • 07.05.2020
 • Author: Dardan Krypa
 • Numri i shikimeve: 2890
 • 0 Comments
Kujtohet beteja e Çabratit

Për nder të dëshmorëve dhe martirëve të Çabratit, Kryetari i Komunës, Ardian Gjini me bashkëpunëtorë dhe veteranë të UCK-së në Gjakovë, kanë bërë homazhe pranë varrezave të dëshmorëve dhe martirëve si dhe në Kompleksin Memorial në Çabrat.

Kryetari Gjini bën homazhe në Kompleksi Memorial në Meje

 • 27.04.2020
 • Author: Dardan Krypa
 • Numri i shikimeve: 2829
 • 0 Comments
Kryetari Gjini bën homazhe në Kompleksi Memorial në Meje

Kryetari i Komunës, Ardian Gjini, ka bërë homazhe pranë Memorialit të Martirëve në Mejë.

Nderohen dëshmorët dhe martirët e fshatit Skivjan

 • 27.04.2020
 • Author: Dardan Krypa
 • Numri i shikimeve: 2802
 • 0 Comments
Nderohen dëshmorët dhe martirët e fshatit Skivjan

Çdo ditë të jetës, jemi mirënjohës për sakrificën e të gjithë atyre që dhanë jetën për Kosovën e lirë dhe të pavarur!

Nisin punimet për zgjerimin e rrugës 'Nënë Tereza' drejtimi nga Peja

 • 17.04.2020
 • Author: Dardan Krypa
 • Numri i shikimeve: 2854
 • 0 Comments
Nisin punimet për zgjerimin e rrugës 'Nënë Tereza' drejtimi nga Peja

Sot, nisën punimet për zgjerimin e segmentit të rrugës “Nënë Tereza”, projekt ky që konkretisht do të realizohet nga semaforët në qendër të qytetit deri tek zona pranë Gjykatës Themelore të Gjakovës.

Kryeministri Kurti viziton Gjakovën

 • 08.04.2020
 • Author: Dardan Krypa
 • Numri i shikimeve: 2932
 • 0 Comments
Kryeministri Kurti viziton Gjakovën

Kryetari i komunës së Gjakovës Ardian Gjini bashkë me përfaqësuesit e Shtabit Emergjent lokal, ka pritur sot kryeministrin në detyrë të republikës së Kosovës Albin Kurti, i cili gjatë kësaj vizite shoqërohej nga ministrat në detyrë, Arben Vitija, Hykmete Bajrami dhe Emilia Rexhepi.

Mbahet mbledhja e rradhës e Kuvendit Komunal

 • 08.04.2020
 • Author: Dardan Krypa
 • Numri i shikimeve: 1421
 • 0 Comments
Mbahet mbledhja e rradhës e Kuvendit Komunal

Është mbajtur sot mbledhja e tretë për vitin 2020 e Kuvendit të Komunës. Krahas pikave të rregullta, pikë kryesore e këtij takimi ishte diskutimi për situatën aktuale në komunën e Gjakovës si pasojë e përhapjes së pandemisë Covid 19 dhe masat të cilat është duke i marrë komuna e Gjakovës për parandalimin e kësaj pandemie.

Njoftim i rezultateve përfundimtare për IT

 • 20.03.2020
 • Author: Dardan Krypa
 • Numri i shikimeve: 21753
 • 0 Comments
Njoftim i rezultateve përfundimtare për IT

Departamenti i Administratës ju njofton se pas mbajtjes së testit më shkrimi dhe intervistës më
gojë, lista e rezultateve përfundimtare

RSS
First89101113151617Last

Theme picker