X
GO

Gjakova po bëhet me stadion modern

 • 21.05.2020
 • Author: Dardan Krypa
 • Numri i shikimeve: 3024
 • 0 Comments
Gjakova po bëhet me stadion modern

Kryetari i komunës së Gjakovës Ardian Gjini bashkë edhe me ministren e ministrisë për Kulturë, Rini dhe Sport Vlora Dumoshi dhe shumë ish – futbollistë e tifozë futbolli, sot e kanë vënë gur themelin për stadiumin e ri të qytetit të Gjakovës, një projekt ky i shumëpritur për sportdashësit gjakovarë.

Mbi dymijë familje përfitojnë ndihma ushqimore dhe higjienike ne komunën e Gjakovës

 • 19.05.2020
 • Author: Dardan Krypa
 • Numri i shikimeve: 3112
 • 0 Comments
Mbi dymijë familje përfitojnë ndihma ushqimore dhe higjienike ne komunën e Gjakovës

Në këto ditë kur ende po përballemi me pandeminë COVID 19, komuna e Gjakovës, në bashkëpunim me shumë organizata vendore e ndërkombëtare, po vazhdon me mbështetjen e shumë familjeve në nevojë, duke siguruar për to pako të mjaftueshme ushqimore e higjienike.

Përfundon faza e parë e investimeve dhe lirohen për qarkullim rrugët në qytetin e vjetër

 • 18.05.2020
 • Author: Dardan Krypa
 • Numri i shikimeve: 2946
 • 0 Comments
Përfundon faza e parë e investimeve dhe lirohen për qarkullim rrugët në qytetin e vjetër

Faza e parë e punimeve për sanimin e rrugëve me kubëza në tërë pjesën e vjetër të qytetit ka përfunduar dhe nga dita e sotme kjo zonë e qytetit është e lirë për qarkullim të automjeteve.

Komuna e Gjakovës bëhet pjesë e projektit ndërkufitar “Gjakova and Kukës Clean Water Project”

 • 18.05.2020
 • Author: Dardan Krypa
 • Numri i shikimeve: 2699
 • 0 Comments
Komuna e Gjakovës bëhet pjesë e projektit ndërkufitar “Gjakova and Kukës Clean Water Project”

Kryetari i Komunës, Ardian Gjini dhe Drejtoresha e OJQ-së “SHE ERA”, Mirlinda Kusari Purrini, kanë nënshkruar memorandum bashkëpunimi për realizimin e projektit për ujë të pastër në Gjakovë dhe Kukës.

Nisin punimet për zgjerimin e rrugës 'Nënë Tereza'

 • 15.05.2020
 • Author: Dardan Krypa
 • Numri i shikimeve: 2810
 • 0 Comments
Nisin punimet për zgjerimin e rrugës 'Nënë Tereza'

Kanë nisur sot punimet për zgjerimin dhe rregullimin e rrugës “Nënë Tereza” në qendër të Gjakovë.

Mbahet mbledhja e rradhës e Komitetit për Politikë dhe Financa

 • 14.05.2020
 • Author: Dardan Krypa
 • Numri i shikimeve: 2526
 • 0 Comments
Mbahet mbledhja e rradhës e Komitetit për Politikë dhe Financa

Është mbajtur sot mbledhja e radhës e Komitetit për Politikë e Financa, në të cilën për shkak të respektimit të afateve ligjore, është prezantuar Informata e parë financiare, konkretisht për 3 muajt e parë të vitit 2020.

Kryetari Gjini pret ne takim zv.ministrin Bajram Gecaj

 • 13.05.2020
 • Author: Dardan Krypa
 • Numri i shikimeve: 2884
 • 0 Comments
Kryetari Gjini pret ne takim zv.ministrin Bajram Gecaj

Kryetari i Komunës, Ardian Gjini, ka pritur në takim Zëvendës Ministrin në detyrë të Ministrisë së Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Bajram Gecaj. Ata diskutuan rreth situatës së përgjithshme me COVID-19 në komunën e Gjakovës.

RSS
First7891012141516Last

Theme picker