X
GO
News and Events
Kryetari Gjini me kryeministrin Haradinaj bëjnë homazhe në Prekaz dhe në Gllogjan 27.11.20190

Kryetari Gjini me kryeministrin Haradinaj bëjnë homazhe në Prekaz dhe në Gllogjan

Për nder të 28 Nëntorit dhe përvjetorit të lindjes së Kryekomandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Adem Jashari, kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj dhe kryetari i komunës, Ardian Gjini me bashkëpunëtorë të tyre kanë bërë homanzhe në Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz të Skënderajt.
Mbahet takimi i radhës i KKSB-së 27.11.20190

Mbahet takimi i radhës i KKSB-së

Këshilli Komunal për Siguri në Bashkësi (KKSB) ka mbajtur sot mbledhjen e radhës, në të cilën është diskutuar për gjendjen e sigurisë në komunën e Gjakovës dhe zhvillimet e përgjithshme në këtë drejtim.
Mbahet takimi i 10-të i Komitetit për Komunitete 21.11.20190

Mbahet takimi i 10-të i Komitetit për Komunitete

Komiteti për Komunitete i Kuvendit të Komunës së Gjakovës, sot ka mbajtur mbledhjen e dhjetë për këtë vit, ku nga Armend Behluli, udhëheqës i Zyrës Komunale për Komunitete dhe Kthim, janë dhënë disa informata mbi zbatueshmërinë e Planit të Veprimit për Komunitetin Rom, Ashkalinjë dhe Egjiptianë në Komunën e Gjakovës, si dhe për gjendjen e përgjithshme të komuniteteve joshumicë në komunën e Gjakovës.
Shënohet Dita Ndërkombëtare për të Drejtat e Fëmijëve 20.11.20190

Shënohet Dita Ndërkombëtare për të Drejtat e Fëmijëve

Në kuadër të 20 nëntori-t, “Ditës Ndërkombëtare për të Drejtat e Fëmijëve” sot në qendrën Handikos në Gjakovë është zhvilluar aktiviteti “Dera e hapur” me ç’rast, fëmijët e të gjitha institucioneve shkollore patën mundësi të vizitojnë ambientet e qendres, gjithashtu të mësojnë më shumë për të drejtat e tyre përmes ligjeratave të cilat u prezentuan nga përfaqësues të zyrës së Avokatit të Popullit.
Në Gjakovë fillon së funksionuari “Innovation HUB Gjakova” 19.11.20190

Në Gjakovë fillon së funksionuari “Innovation HUB Gjakova”

Krijimi i ambienteve, ku të rinjtë shoqërohen mes vete dhe njëkohësisht krijojnë projekte të reja, ndikon në mënyrë pozitive në një të ardhme të ndritur për ta.
Gjakova nikoqire e Kolegjiumit të Zyrtarëve Ligjor nga e tërë Kosova 13.11.20190

Gjakova nikoqire e Kolegjiumit të Zyrtarëve Ligjor nga e tërë Kosova

Gjakova ishte nikoqire e takimit të pestë të Kolegjiumit të Zyrtarëve Ligjor të Asociacionit të Komunave të Kosovës.
Kryetari Gjini takon shefen e BE-së për Kosovë Nataliya Apostolova 07.11.20190

Kryetari Gjini takon shefen e BE-së për Kosovë Nataliya Apostolova

Kryetari i komunës së Gjakovës Ardian Gjini, ka pritur sot shefen e Zyrës së BE-së në Kosovë Nataliya Apostolova, me të cilën ka biseduar kryesisht për projektet e përbashkëta që komuna e Gjakovës ka me BE-në, siç janë projekti për Ngrohtoren e Re të qytetit, projekti për objektin e ri të komunës e të tjera.
Asfaltohet rruga Devë-Guskë 05.11.20190

Asfaltohet rruga Devë-Guskë

Tejkalimi i parashikimit të të hyrave komunale, ka mundësuar që edhe shumë projekte infrastrukturore të realizohen edhe pse nuk kanë qenë të parapara në vitin fiskal 2019.
Diskutohet rregullorja komunale për funksionimin e këshillave lokal 01.11.20190

Diskutohet rregullorja komunale për funksionimin e këshillave lokal

Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë(OSBE), në mbështetje të Kuvendit Komunal të Gjakovës ka organizuar sot nje punëtori në të cilën është diskutuar për harmonizimin e rregullores komunale mbi organizimin dhe funksionimin e këshillave lokale në komunën e Gjakovës.
RSS
First1819202123252627Last

Theme picker