X
GO
News and Events
Komuna e Gjakovës bëhet pjesë e projektit ndërkufitar “Gjakova and Kukës Clean Water Project” 18.05.20200

Komuna e Gjakovës bëhet pjesë e projektit ndërkufitar “Gjakova and Kukës Clean Water Project”

Kryetari i Komunës, Ardian Gjini dhe Drejtoresha e OJQ-së “SHE ERA”, Mirlinda Kusari Purrini, kanë nënshkruar memorandum bashkëpunimi për realizimin e projektit për ujë të pastër në Gjakovë dhe Kukës.

Nisin punimet për zgjerimin e rrugës 'Nënë Tereza' 15.05.20200

Nisin punimet për zgjerimin e rrugës 'Nënë Tereza'

Kanë nisur sot punimet për zgjerimin dhe rregullimin e rrugës “Nënë Tereza” në qendër të Gjakovë.

Mbahet mbledhja e rradhës e Komitetit për Politikë dhe Financa 14.05.20200

Mbahet mbledhja e rradhës e Komitetit për Politikë dhe Financa

Është mbajtur sot mbledhja e radhës e Komitetit për Politikë e Financa, në të cilën për shkak të respektimit të afateve ligjore, është prezantuar Informata e parë financiare, konkretisht për 3 muajt e parë të vitit 2020.

Kryetari Gjini pret ne takim zv.ministrin Bajram Gecaj 13.05.20200

Kryetari Gjini pret ne takim zv.ministrin Bajram Gecaj

Kryetari i Komunës, Ardian Gjini, ka pritur në takim Zëvendës Ministrin në detyrë të Ministrisë së Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Bajram Gecaj. Ata diskutuan rreth situatës së përgjithshme me COVID-19 në komunën e Gjakovës.

Kujtohet beteja e Çabratit 07.05.20200

Kujtohet beteja e Çabratit

Për nder të dëshmorëve dhe martirëve të Çabratit, Kryetari i Komunës, Ardian Gjini me bashkëpunëtorë dhe veteranë të UCK-së në Gjakovë, kanë bërë homazhe pranë varrezave të dëshmorëve dhe martirëve si dhe në Kompleksin Memorial në Çabrat.

Kryetari Gjini bën homazhe në Kompleksi  Memorial në Meje 27.04.20200

Kryetari Gjini bën homazhe në Kompleksi Memorial në Meje

Kryetari i Komunës, Ardian Gjini, ka bërë homazhe pranë Memorialit të Martirëve në Mejë.

Nderohen dëshmorët dhe martirët e fshatit Skivjan 27.04.20200

Nderohen dëshmorët dhe martirët e fshatit Skivjan

Çdo ditë të jetës, jemi mirënjohës për sakrificën e të gjithë atyre që dhanë jetën për Kosovën e lirë dhe të pavarur!

Nisin punimet për zgjerimin e rrugës 'Nënë Tereza' drejtimi nga Peja 17.04.20200

Nisin punimet për zgjerimin e rrugës 'Nënë Tereza' drejtimi nga Peja

Sot, nisën punimet për zgjerimin e segmentit të rrugës “Nënë Tereza”, projekt ky që konkretisht do të realizohet nga semaforët në qendër të qytetit deri tek zona pranë Gjykatës Themelore të Gjakovës.

Kryeministri Kurti viziton Gjakovën 08.04.20200

Kryeministri Kurti viziton Gjakovën

Kryetari i komunës së Gjakovës Ardian Gjini bashkë me përfaqësuesit e Shtabit Emergjent lokal, ka pritur sot kryeministrin në detyrë të republikës së Kosovës Albin Kurti, i cili gjatë kësaj vizite shoqërohej nga ministrat në detyrë, Arben Vitija, Hykmete Bajrami dhe Emilia Rexhepi.

RSS
First567810121314Last

Theme picker