X
GO
News and Events
Mbahet mbledhja e rradhës e Kuvendit Komunal 08.04.20200

Mbahet mbledhja e rradhës e Kuvendit Komunal

Është mbajtur sot mbledhja e tretë për vitin 2020 e Kuvendit të Komunës. Krahas pikave të rregullta, pikë kryesore e këtij takimi ishte diskutimi për situatën aktuale në komunën e Gjakovës si pasojë e përhapjes së pandemisë Covid 19 dhe masat të cilat është duke i marrë komuna e Gjakovës për parandalimin e kësaj pandemie.

Mbahet mbledhja e rradhës e Komitetit për Politikë dhe Financa 12.03.20200

Mbahet mbledhja e rradhës e Komitetit për Politikë dhe Financa

Komiteti për Politikë dhe Financa i Komunës së Gjakovës, i kryesuar nga Anton Shala, sot ka mbajtur mbledhjen e rregullt mujore për  këtë vit kalendarik.

Komuna e Gjakovës ngritë nivelin e mobilizimit kundër COVID-19 12.03.20200

Komuna e Gjakovës ngritë nivelin e mobilizimit kundër COVID-19

Kryetari i komunës së Gjakovës Ardian Gjini, ka takuar sot përfaqësuesit e të gjitha institucioneve lokale të shëndetësisë, sigurisë dhe arsimit, me të cilët ka folur rreth gjendjes aktuale në komunën tonë dhe procesin e mobilizimit për mbrojtjen dhe përballimin sa më të lehtë të COVID-19 (Corona Virusi), e cila ndonëse ende nuk është shfaqur në Kosovë, tashmë nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, është shpallur Pandemi globale.

Kryetari Gjnini takon komandantin e KFOR-it turk në Kosovë, Savas Yanar 12.03.20200

Kryetari Gjnini takon komandantin e KFOR-it turk në Kosovë, Savas Yanar

Kryetari i Komunës, Ardian Gjini, ka pritur në takim Kolonelin e KFOR-it turk në Kosovë, Savas Yanar.

Kryetari Gjini mban takim informues rreth hartimit të Planit Zhvillimor komunal 12.03.20200

Kryetari Gjini mban takim informues rreth hartimit të Planit Zhvillimor komunal

Nga ligji për planifikim hapësinor, komunat obligohen që të hartojnë planin zhvillimor komunal dhe hartën zonale të komunës, dokumente këto bazike të planifikimit hapësinor.

Kryetari Gjini viziton Spitalin 'Isa Grezda' 09.03.20200

Kryetari Gjini viziton Spitalin 'Isa Grezda'

Kryetari i komunës së Gjakovës Ardian Gjini, sot ka qëndruar për vizitë në Spitalin Regjional të Gjakovës “Isa Grezda”, ku është pritur nga drejtori i këtij institucioni dr. Hilmi Shala dhe bashkëpunëtorët e tij.

Kryetari Gjini viziton fabrikën 'Comodita' 09.03.20200

Kryetari Gjini viziton fabrikën 'Comodita'

Kryetari i komunës së Gjakovës Ardian Gjini, sot ka vizituar fabrikën “Comodita”, e cila me mbi 600 të punësuar padyshim që është njëri prej punëdhënësve më të mëdhenj në komunën e Gjakovës.

Kryetari Gjini bën homazhe në Prekaz 05.03.20200

Kryetari Gjini bën homazhe në Prekaz

Në nderim të Epopesë së Jasharajve, dhe betejës deri në sakrificë të kësaj familje, me 5,6 dhe 7 mars, kryetari i komunës së Gjakovës Ardian Gjini bashkë me një delegacion nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, i prirë nga ish – kryeministri Ramush Haradinaj, sot ka bërë homazhe dhe ka vendosur kurora me lule në Kompleksin Memorial të Dëshmorëve në Prekaz.

Kryetari Gjini viziton Universitetin 'Fehmi Agani' 04.03.20200

Kryetari Gjini viziton Universitetin 'Fehmi Agani'

Kryetari i komunës së Gjakovës Ardian Gjini e ka vizituar Universitetin Publik “Fehmi Agani” në Gjakovë, me ç ‘rast është pritur nga rektori i këtij universiteti Artan Nimani.

RSS
First678911131415Last

Theme picker