X
GO
Lajmet dhe Ngjarjet

Ngjarjet

Mbi dymijë familje përfitojnë ndihma ushqimore dhe higjienike ne komunën e Gjakovës 19.05.20200

Mbi dymijë familje përfitojnë ndihma ushqimore dhe higjienike ne komunën e Gjakovës

Në këto ditë kur ende po përballemi me pandeminë COVID 19, komuna e Gjakovës, në bashkëpunim me shumë organizata vendore e ndërkombëtare, po vazhdon me mbështetjen e shumë familjeve në nevojë, duke siguruar për to pako të mjaftueshme ushqimore e higjienike.

Përfundon faza e parë e investimeve dhe lirohen për qarkullim rrugët në qytetin e vjetër 18.05.20200

Përfundon faza e parë e investimeve dhe lirohen për qarkullim rrugët në qytetin e vjetër

Faza e parë e punimeve për sanimin e rrugëve me kubëza në tërë pjesën e vjetër të qytetit ka përfunduar dhe nga dita e sotme kjo zonë e qytetit është e lirë për qarkullim të automjeteve.

Komuna e Gjakovës bëhet pjesë e projektit ndërkufitar “Gjakova and Kukës Clean Water Project” 18.05.20200

Komuna e Gjakovës bëhet pjesë e projektit ndërkufitar “Gjakova and Kukës Clean Water Project”

Kryetari i Komunës, Ardian Gjini dhe Drejtoresha e OJQ-së “SHE ERA”, Mirlinda Kusari Purrini, kanë nënshkruar memorandum bashkëpunimi për realizimin e projektit për ujë të pastër në Gjakovë dhe Kukës.

Nisin punimet për zgjerimin e rrugës 'Nënë Tereza' 15.05.20200

Nisin punimet për zgjerimin e rrugës 'Nënë Tereza'

Kanë nisur sot punimet për zgjerimin dhe rregullimin e rrugës “Nënë Tereza” në qendër të Gjakovë.

Mbahet mbledhja e rradhës e Komitetit për Politikë dhe Financa 14.05.20200

Mbahet mbledhja e rradhës e Komitetit për Politikë dhe Financa

Është mbajtur sot mbledhja e radhës e Komitetit për Politikë e Financa, në të cilën për shkak të respektimit të afateve ligjore, është prezantuar Informata e parë financiare, konkretisht për 3 muajt e parë të vitit 2020.

Kryetari Gjini pret ne takim zv.ministrin Bajram Gecaj 13.05.20200

Kryetari Gjini pret ne takim zv.ministrin Bajram Gecaj

Kryetari i Komunës, Ardian Gjini, ka pritur në takim Zëvendës Ministrin në detyrë të Ministrisë së Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Bajram Gecaj. Ata diskutuan rreth situatës së përgjithshme me COVID-19 në komunën e Gjakovës.

Kujtohet beteja e Çabratit 07.05.20200

Kujtohet beteja e Çabratit

Për nder të dëshmorëve dhe martirëve të Çabratit, Kryetari i Komunës, Ardian Gjini me bashkëpunëtorë dhe veteranë të UCK-së në Gjakovë, kanë bërë homazhe pranë varrezave të dëshmorëve dhe martirëve si dhe në Kompleksin Memorial në Çabrat.

Kryetari Gjini bën homazhe në Kompleksi  Memorial në Meje 27.04.20200

Kryetari Gjini bën homazhe në Kompleksi Memorial në Meje

Kryetari i Komunës, Ardian Gjini, ka bërë homazhe pranë Memorialit të Martirëve në Mejë.

Nderohen dëshmorët dhe martirët e fshatit Skivjan 27.04.20200

Nderohen dëshmorët dhe martirët e fshatit Skivjan

Çdo ditë të jetës, jemi mirënjohës për sakrificën e të gjithë atyre që dhanë jetën për Kosovën e lirë dhe të pavarur!

RSS
245678910Last

Theme picker