X
GO
Lajmet dhe Ngjarjet

Ngjarjet

Komuna e Gjakovës hapë Tregun e festave të fundvitit 10.12.20190

Komuna e Gjakovës hapë Tregun e festave të fundvitit

Zyrtarisht komuna e Gjakovës ka hapur tregun e festave të fundvitit. Përgjatë një muaji të tërë ky treg do të jetë sinonimi më i bukur i një dhjetori festash, një muaj kur secili prej nesh bëjmë një rikapitullim të vitit që po lëmë pas.
Njoftim per debatin e dyte publik per vitin 2019 04.12.20190

Njoftim per debatin e dyte publik per vitin 2019

Kryetari i Komunës së Gjakovës, duke u bazuar në nenin 68.1 te Ligjit për Vetëqeverisje Lokale si dhe nenin 65.1 të Statutit të Komunës së Gjakovës, e publikon këtë Njoftim.
Komuna e Gjakovës bëhet edhe me një autoambulancë të re 03.12.20190

Komuna e Gjakovës bëhet edhe me një autoambulancë të re

Komuna e Gjakovës, gjegjësisht Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare sot është paisur edhe me një tjetër Autoambulancë të re.
Homazhe dhe nderime për 28 Nëntor 28.11.20190

Homazhe dhe nderime për 28 Nëntor

Me një minutë heshtje, homazhe dhe vendosje kurorash me lule, u shënua 28 nëntori i sivjetëm. Dukshëm më zbehtë dhe me dhimbje, kryetari i Komunës Ardian Gjini me bashkëpunëtorë i shoqëruar edhe nga veteranë dhe përfaqësues të OVL-UÇK sot bën homazhe tek lapidari “Shokët e lirisë”.
Kryetari Gjini me kryeministrin Haradinaj bëjnë homazhe në Prekaz dhe në Gllogjan 27.11.20190

Kryetari Gjini me kryeministrin Haradinaj bëjnë homazhe në Prekaz dhe në Gllogjan

Për nder të 28 Nëntorit dhe përvjetorit të lindjes së Kryekomandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Adem Jashari, kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj dhe kryetari i komunës, Ardian Gjini me bashkëpunëtorë të tyre kanë bërë homanzhe në Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz të Skënderajt.
Mbahet takimi i radhës i KKSB-së 27.11.20190

Mbahet takimi i radhës i KKSB-së

Këshilli Komunal për Siguri në Bashkësi (KKSB) ka mbajtur sot mbledhjen e radhës, në të cilën është diskutuar për gjendjen e sigurisë në komunën e Gjakovës dhe zhvillimet e përgjithshme në këtë drejtim.
Mbahet takimi i 10-të i Komitetit për Komunitete 21.11.20190

Mbahet takimi i 10-të i Komitetit për Komunitete

Komiteti për Komunitete i Kuvendit të Komunës së Gjakovës, sot ka mbajtur mbledhjen e dhjetë për këtë vit, ku nga Armend Behluli, udhëheqës i Zyrës Komunale për Komunitete dhe Kthim, janë dhënë disa informata mbi zbatueshmërinë e Planit të Veprimit për Komunitetin Rom, Ashkalinjë dhe Egjiptianë në Komunën e Gjakovës, si dhe për gjendjen e përgjithshme të komuniteteve joshumicë në komunën e Gjakovës.
Shënohet Dita Ndërkombëtare për të Drejtat e Fëmijëve 20.11.20190

Shënohet Dita Ndërkombëtare për të Drejtat e Fëmijëve

Në kuadër të 20 nëntori-t, “Ditës Ndërkombëtare për të Drejtat e Fëmijëve” sot në qendrën Handikos në Gjakovë është zhvilluar aktiviteti “Dera e hapur” me ç’rast, fëmijët e të gjitha institucioneve shkollore patën mundësi të vizitojnë ambientet e qendres, gjithashtu të mësojnë më shumë për të drejtat e tyre përmes ligjeratave të cilat u prezentuan nga përfaqësues të zyrës së Avokatit të Popullit.
Në Gjakovë fillon së funksionuari “Innovation HUB Gjakova” 19.11.20190

Në Gjakovë fillon së funksionuari “Innovation HUB Gjakova”

Krijimi i ambienteve, ku të rinjtë shoqërohen mes vete dhe njëkohësisht krijojnë projekte të reja, ndikon në mënyrë pozitive në një të ardhme të ndritur për ta.
RSS
First34568101112Last

Theme picker