X
GO
Lajmet dhe Ngjarjet

Ngjarjet

Nderohen dëshmorët dhe martirët e fshatit Skivjan 27.04.20200

Nderohen dëshmorët dhe martirët e fshatit Skivjan

Çdo ditë të jetës, jemi mirënjohës për sakrificën e të gjithë atyre që dhanë jetën për Kosovën e lirë dhe të pavarur!

Nisin punimet për zgjerimin e rrugës 'Nënë Tereza' drejtimi nga Peja 17.04.20200

Nisin punimet për zgjerimin e rrugës 'Nënë Tereza' drejtimi nga Peja

Sot, nisën punimet për zgjerimin e segmentit të rrugës “Nënë Tereza”, projekt ky që konkretisht do të realizohet nga semaforët në qendër të qytetit deri tek zona pranë Gjykatës Themelore të Gjakovës.

Kryeministri Kurti viziton Gjakovën 08.04.20200

Kryeministri Kurti viziton Gjakovën

Kryetari i komunës së Gjakovës Ardian Gjini bashkë me përfaqësuesit e Shtabit Emergjent lokal, ka pritur sot kryeministrin në detyrë të republikës së Kosovës Albin Kurti, i cili gjatë kësaj vizite shoqërohej nga ministrat në detyrë, Arben Vitija, Hykmete Bajrami dhe Emilia Rexhepi.

Mbahet mbledhja e rradhës e Kuvendit Komunal 08.04.20200

Mbahet mbledhja e rradhës e Kuvendit Komunal

Është mbajtur sot mbledhja e tretë për vitin 2020 e Kuvendit të Komunës. Krahas pikave të rregullta, pikë kryesore e këtij takimi ishte diskutimi për situatën aktuale në komunën e Gjakovës si pasojë e përhapjes së pandemisë Covid 19 dhe masat të cilat është duke i marrë komuna e Gjakovës për parandalimin e kësaj pandemie.

Mbahet mbledhja e rradhës e Komitetit për Politikë dhe Financa 12.03.20200

Mbahet mbledhja e rradhës e Komitetit për Politikë dhe Financa

Komiteti për Politikë dhe Financa i Komunës së Gjakovës, i kryesuar nga Anton Shala, sot ka mbajtur mbledhjen e rregullt mujore për  këtë vit kalendarik.

Komuna e Gjakovës ngritë nivelin e mobilizimit kundër COVID-19 12.03.20200

Komuna e Gjakovës ngritë nivelin e mobilizimit kundër COVID-19

Kryetari i komunës së Gjakovës Ardian Gjini, ka takuar sot përfaqësuesit e të gjitha institucioneve lokale të shëndetësisë, sigurisë dhe arsimit, me të cilët ka folur rreth gjendjes aktuale në komunën tonë dhe procesin e mobilizimit për mbrojtjen dhe përballimin sa më të lehtë të COVID-19 (Corona Virusi), e cila ndonëse ende nuk është shfaqur në Kosovë, tashmë nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, është shpallur Pandemi globale.

Kryetari Gjnini takon komandantin e KFOR-it turk në Kosovë, Savas Yanar 12.03.20200

Kryetari Gjnini takon komandantin e KFOR-it turk në Kosovë, Savas Yanar

Kryetari i Komunës, Ardian Gjini, ka pritur në takim Kolonelin e KFOR-it turk në Kosovë, Savas Yanar.

Kryetari Gjini mban takim informues rreth hartimit të Planit Zhvillimor komunal 12.03.20200

Kryetari Gjini mban takim informues rreth hartimit të Planit Zhvillimor komunal

Nga ligji për planifikim hapësinor, komunat obligohen që të hartojnë planin zhvillimor komunal dhe hartën zonale të komunës, dokumente këto bazike të planifikimit hapësinor.

Kryetari Gjini viziton Spitalin 'Isa Grezda' 09.03.20200

Kryetari Gjini viziton Spitalin 'Isa Grezda'

Kryetari i komunës së Gjakovës Ardian Gjini, sot ka qëndruar për vizitë në Spitalin Regjional të Gjakovës “Isa Grezda”, ku është pritur nga drejtori i këtij institucioni dr. Hilmi Shala dhe bashkëpunëtorët e tij.

RSS
123578910Last

Theme picker