X
GO
Vesti i Događaji
Filluan punimet për ndërtimin e Ngrohtores së re (SR) 10.12.20190

Filluan punimet për ndërtimin e Ngrohtores së re (SR)

Sot, filluan punimet për ndërtimin e Ngrohtores së Re moderne me biomasë në qytetin e Gjakovës. Kjo Ngrohtore do të ofrojë furnizim me ngrohje të cilësisë së lartë për 40% të qytetarëve të Gjakovës, do të mundësojë ndotje të pakët të ajrit si dhe do të bëjë prodhimin e një sasie të caktuar të energjisë elektrike. (SR)

Mbyllet fushata 16-të ditore, aktivizim kundër dhunës në baza gjinore 10.12.20190

Mbyllet fushata 16-të ditore, aktivizim kundër dhunës në baza gjinore

Me tryezën e organizuar nga Mekanizmi komunal kundër dhunës në familje në bashkëpunim me zyrën e UN Women me temën “Konventa e Stambollit dhe Strategjia Kombëtare kundër dhunës në familje” është përmbyllur zyrtarisht fushata 16-të ditore, aktivizim kundër dhunës në baza gjinore.
Komuna e Gjakovës hapë Tregun e festave të fundvitit 10.12.20190

Komuna e Gjakovës hapë Tregun e festave të fundvitit

Zyrtarisht komuna e Gjakovës ka hapur tregun e festave të fundvitit. Përgjatë një muaji të tërë ky treg do të jetë sinonimi më i bukur i një dhjetori festash, një muaj kur secili prej nesh bëjmë një rikapitullim të vitit që po lëmë pas.
Njoftim per debatin e dyte publik per vitin 2019 04.12.20190

Njoftim per debatin e dyte publik per vitin 2019

Kryetari i Komunës së Gjakovës, duke u bazuar në nenin 68.1 te Ligjit për Vetëqeverisje Lokale si dhe nenin 65.1 të Statutit të Komunës së Gjakovës, e publikon këtë Njoftim.
Komuna e Gjakovës bëhet edhe me një autoambulancë të re 03.12.20190

Komuna e Gjakovës bëhet edhe me një autoambulancë të re

Komuna e Gjakovës, gjegjësisht Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare sot është paisur edhe me një tjetër Autoambulancë të re.
Homazhe dhe nderime për 28 Nëntor 28.11.20190

Homazhe dhe nderime për 28 Nëntor

Me një minutë heshtje, homazhe dhe vendosje kurorash me lule, u shënua 28 nëntori i sivjetëm. Dukshëm më zbehtë dhe me dhimbje, kryetari i Komunës Ardian Gjini me bashkëpunëtorë i shoqëruar edhe nga veteranë dhe përfaqësues të OVL-UÇK sot bën homazhe tek lapidari “Shokët e lirisë”.
Kryetari Gjini me kryeministrin Haradinaj bëjnë homazhe në Prekaz dhe në Gllogjan 27.11.20190

Kryetari Gjini me kryeministrin Haradinaj bëjnë homazhe në Prekaz dhe në Gllogjan

Për nder të 28 Nëntorit dhe përvjetorit të lindjes së Kryekomandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Adem Jashari, kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj dhe kryetari i komunës, Ardian Gjini me bashkëpunëtorë të tyre kanë bërë homanzhe në Kompleksin Memorial “Adem Jashari” në Prekaz të Skënderajt.
Mbahet takimi i radhës i KKSB-së 27.11.20190

Mbahet takimi i radhës i KKSB-së

Këshilli Komunal për Siguri në Bashkësi (KKSB) ka mbajtur sot mbledhjen e radhës, në të cilën është diskutuar për gjendjen e sigurisë në komunën e Gjakovës dhe zhvillimet e përgjithshme në këtë drejtim.
Mbahet takimi i 10-të i Komitetit për Komunitete 21.11.20190

Mbahet takimi i 10-të i Komitetit për Komunitete

Komiteti për Komunitete i Kuvendit të Komunës së Gjakovës, sot ka mbajtur mbledhjen e dhjetë për këtë vit, ku nga Armend Behluli, udhëheqës i Zyrës Komunale për Komunitete dhe Kthim, janë dhënë disa informata mbi zbatueshmërinë e Planit të Veprimit për Komunitetin Rom, Ashkalinjë dhe Egjiptianë në Komunën e Gjakovës, si dhe për gjendjen e përgjithshme të komuniteteve joshumicë në komunën e Gjakovës.
RSS
First34568101112Last

Theme picker