X
GO
Vesti i Događaji
Kryetari Gjini pret ne takim zv.ministrin Bajram Gecaj 13.05.20200

Kryetari Gjini pret ne takim zv.ministrin Bajram Gecaj

Kryetari i Komunës, Ardian Gjini, ka pritur në takim Zëvendës Ministrin në detyrë të Ministrisë së Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, Bajram Gecaj. Ata diskutuan rreth situatës së përgjithshme me COVID-19 në komunën e Gjakovës.

Kujtohet beteja e Çabratit 07.05.20200

Kujtohet beteja e Çabratit

Për nder të dëshmorëve dhe martirëve të Çabratit, Kryetari i Komunës, Ardian Gjini me bashkëpunëtorë dhe veteranë të UCK-së në Gjakovë, kanë bërë homazhe pranë varrezave të dëshmorëve dhe martirëve si dhe në Kompleksin Memorial në Çabrat.

Kryetari Gjini bën homazhe në Kompleksi  Memorial në Meje 27.04.20200

Kryetari Gjini bën homazhe në Kompleksi Memorial në Meje

Kryetari i Komunës, Ardian Gjini, ka bërë homazhe pranë Memorialit të Martirëve në Mejë.

Nderohen dëshmorët dhe martirët e fshatit Skivjan 27.04.20200

Nderohen dëshmorët dhe martirët e fshatit Skivjan

Çdo ditë të jetës, jemi mirënjohës për sakrificën e të gjithë atyre që dhanë jetën për Kosovën e lirë dhe të pavarur!

Nisin punimet për zgjerimin e rrugës 'Nënë Tereza' drejtimi nga Peja 17.04.20200

Nisin punimet për zgjerimin e rrugës 'Nënë Tereza' drejtimi nga Peja

Sot, nisën punimet për zgjerimin e segmentit të rrugës “Nënë Tereza”, projekt ky që konkretisht do të realizohet nga semaforët në qendër të qytetit deri tek zona pranë Gjykatës Themelore të Gjakovës.

Kryeministri Kurti viziton Gjakovën 08.04.20200

Kryeministri Kurti viziton Gjakovën

Kryetari i komunës së Gjakovës Ardian Gjini bashkë me përfaqësuesit e Shtabit Emergjent lokal, ka pritur sot kryeministrin në detyrë të republikës së Kosovës Albin Kurti, i cili gjatë kësaj vizite shoqërohej nga ministrat në detyrë, Arben Vitija, Hykmete Bajrami dhe Emilia Rexhepi.

Mbahet mbledhja e rradhës e Kuvendit Komunal 08.04.20200

Mbahet mbledhja e rradhës e Kuvendit Komunal

Është mbajtur sot mbledhja e tretë për vitin 2020 e Kuvendit të Komunës. Krahas pikave të rregullta, pikë kryesore e këtij takimi ishte diskutimi për situatën aktuale në komunën e Gjakovës si pasojë e përhapjes së pandemisë Covid 19 dhe masat të cilat është duke i marrë komuna e Gjakovës për parandalimin e kësaj pandemie.

Mbahet mbledhja e rradhës e Komitetit për Politikë dhe Financa 12.03.20200

Mbahet mbledhja e rradhës e Komitetit për Politikë dhe Financa

Komiteti për Politikë dhe Financa i Komunës së Gjakovës, i kryesuar nga Anton Shala, sot ka mbajtur mbledhjen e rregullt mujore për  këtë vit kalendarik.

Komuna e Gjakovës ngritë nivelin e mobilizimit kundër COVID-19 12.03.20200

Komuna e Gjakovës ngritë nivelin e mobilizimit kundër COVID-19

Kryetari i komunës së Gjakovës Ardian Gjini, ka takuar sot përfaqësuesit e të gjitha institucioneve lokale të shëndetësisë, sigurisë dhe arsimit, me të cilët ka folur rreth gjendjes aktuale në komunën tonë dhe procesin e mobilizimit për mbrojtjen dhe përballimin sa më të lehtë të COVID-19 (Corona Virusi), e cila ndonëse ende nuk është shfaqur në Kosovë, tashmë nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, është shpallur Pandemi globale.

RSS
123578910Last

Theme picker